בטקס חגיגי הושק בית האמנים רמת בית שמש
פורסם באתר בתאריך: 03/12/2013

גרסה להדפסה
שלח לחבר
ביוזמה משותפת של עיריית בית שמש וקרן רמת בית שמש נפתחו שערי 'בית האמנים - רמת בית שמש' * הוכרז על תחרות 'פרס בית שמש ליצירה ואמנות - תשע"ג' בנושא חשיבות האחדות ואהבת ישראל

בהשתתפות מאות יוצרים ואמנים נערך במוצאי שבת ברמת בית שמש, טקס חגיגי לציון פתיחתו של 'בית האמנים - רמת בית שמש', מיזם חשוב ומשותף של עיריית בית שמש וקרן רמת בית שמש.

רמת בית שמש הפכה בשנים האחרונות להיות יעד מרכזי לאוכלוסיה איכותית מהארץ ומחו"ל וביניהם עבור אמנים רבים מכל תחומי האמנות היהודית שקבעו את ביתם בשכונה, וממנה מטביעים חותם בל ימחה על באמנות היהודית בעולם כולו.

הימצאותם של מאות יוצרים ואמנים במקום אחד, הביאה את החשיבות לאגד אותם לחטיבה אחת, להגביר את כוח היצירה, על ידי תרומה הדדית וסיעור מוחות בין כלל היוצרים, ולהביא להכרה ותמיכה עירונית-ציבורית בפועלם.

את כנס הפתיחה פתח דובר העירייה מר מתתיהו רוזנצוויג שיזם את הקמת 'בית האמנים'. בדבריו הרחיב על חשיבותם תרומתם של האמנים להאדרת שמה של בית שמש, ואחר פירט בהרחבה את תוכניות 'בית האמנים' להקמת סדנאות לכל אחד מחמש הקטגוריות של 'בית האמנים': ציור, ספרות, מוזיקה, צילום ואמנות דיגיטלית, הקמת תערוכות מתחלפות, וכן עריכת ימי עיון והשבחה.

ראש עיריית בית שמש מר משה אבוטבול אמר בדברי ברכתו כי הוא נרגש לראות את מאות היוצרים והאמנים מתכנסים לאירוע אחד, מה שאומר שמדובר בקשר גומלין דו סטרי, בין היוצרים לבין בית האמנים. "כבר אמרו 'תמונה אחת שווה אלף מילים' וכשיש כאן תחת קורת גג אחת, גם המתמחים בציור וצילום, וגם סופרים, הרי שמדובר בתמונה הכי מושלמת, ולפיכך ראוי שדווקא בתקופה זו יוצא לדרך  'בית האמנים', להראות קבל עם ועולם את התמונה האמיתית של בית שמש, כבירת היצירה היהודית בעולם כולו", אמר ראש העיר.

"עיריית בית שמש משתבחת ביצירות שלכם, ונעשה הכל בכדי להציב את האמנות והיצירה היהודית בשיח העירוני, תוך התאמת משאבים עירוניים למען מטרה חשובה זו", הודיע ראש העיר.

מר יהודה ברזון יו"ר ועדת 'קרן רמת בית שמש' הביא למעמד את ברכת הקרן, והביע את שמחתו לראות את אחדות הלבבות שיש בכנס, תוך נתינת כבוד והערכה לאנשים נפלאים שתורמים ממחשבתם ומליבם להשבחת היצירה היהודית.

לאחר הצגת הפרוייקטים הראשונים של 'קרן רמת בית שמש', העלה מר ברזון הצעה כי בבניין העירייה החדש תוצג תערוכה מתחלפת של חברי 'בית האמנים', ובכך תהיה אמירה מאוד ברורה של העירייה שנותנת כתף לאמנים שחלקם עושים את מלאכתם יותר בהרגשת שליחות מאשר לצרכי פרנסה. למול הצעה זו קם ראש העיר הרב משה אבוטבול והודיע כי הוא מאמץ את ההצעה ובבניין העירייה החדש אליו יכנסו בזמן הקרוב, העירייה אכן תתכבד לתת לאמנים מקום של כבוד.

בין הנאומים והדוברים, הנעימו בנעימותיהם מיטב אמני השירה של רמת בית שמש: יוסף קורדונר, ארי גולדוואג, נחמן סלצר, אפרים מנדלסון, אלי פרידמן, יוסף חיים שוואקי, וילד הפלא שמוליק גוטמן. לצד החלק המוזיקלי הייתה גם הופעת יחיד מדהימה של אומן השתיקה עופר גורן, אף הוא תושב בית שמש.

בשם אמני בית שמש נשא דברים אמן הנגינה עודד שחור, שבירך על היוזמה הברוכה והחשובה, והביע את שמחתו לראות איך העירייה מאמצת את אמני העיר ומעלה על נס את תרומתם.

לקראת תום המעמד, הציג דובר העירייה מתתיהו רוזנצוויג את פתיחת התחרות הראשונה בין חברי 'בית האמנים', תחרות בה יבחרו ע"י צוות שופטים, חמישה אמנים שיגיעו למקום הראשון, כאשר מכל תחום יבחר זוכה אחד. היצירות הזוכות לצד יצירות נוספות שיעסקו בנושא חשיבות האחדות ואהבת ישראל, יוצגו לציבור הרחב בתערוכה מושקעת שתיערך בחג הפסח הקרוב.

דובר העירייה הודה לראש העיר הרב משה אבוטבול על התמיכה ועל החזון, ל'קרן רמת בית שמש' והעומד בראשה הרב שמואל איידנסון יחד עם יו"ר ועדת הקרן מר יהודה ברזון, לליאור רוט רכז 'בית האמנים' שהשקיע את המיטב ואת המירב למען הצלחת הערב, ולאישים נוספים שמלווים מקרוב את הקמת 'בית האמנים' בעצה ובעזרה.
 את הטכס כיבדו בהשתתפותם גם סגן ראש העיר הרב שמואל גרינברג, וחבר מועצת העיר הרב ראובן כהן.