שגריר ארה"ב בישראל: אנו עוקבים אחר הקשר המיוחד המתהדק בין יהדות ארה"ב לבית שמש
פורסם באתר בתאריך: 03/12/2013

גרסה להדפסה
שלח לחבר
דן שפירו שגריר ארה"ב בישראל התארח בסוכת ראש העיר מר משה אבוטבול.

"רמת בית שמש הינה יעד מועדף עבור תושבי ארה"ב, אנו עוקבים אחר הקשר המתבסס בין יהדות ארה"ב לבין העיר בית שמש", כך אמר מר דן שפירו שגריר ארה"ב בישראל, בעת ביקור חג שערך בסוכתו של ראש העיר משה אבוטבול.
 
שגריר ארה"ב שהיה אורחו של ראש העיר, ערך בחול המועד סוכות ביקור מקיף בעיר בית שמש.  הביקור החל בסוכתו של ראש העיר, שם נערכה לו קבלת פנים מרגשת ובה נישאו דברים לכבודו, הדוברים השונים ציינו את הקשר המיוחד שיש לבית שמש עם ארה"ב, כעיר שבה יש ריכוז גדול של עולים מארה"ב, וכעיר הנחשבת כיעד המועדף ביותר עבור עולים מארה"ב.
 
ראש העיר מר משה אבוטבול, סקר בפני שגריר ארה"ב ויועציו את אתגרי הפיתוח של העיר בית שמש בתחומי הבינוי, התשתיות, התעסוקה והקליטה, ושיבח את תרומתם של אזרחי ארה"ב שהיגרו לבית שמש על חלקם הגדול  בפיתוחה המואץ והמתקדם של בית שמש.
 
"אנו פוגשים בבית שמש את אזרחי ארה"ב בכל החזיתות, אם זה בהקמת מפעלי תעסוקה מתקדמים, אם זה בהקמת פרויקטים חינוכיים, ואם זה בהקמת מוסדות צדקה וחסד. בית שמש חבה רבות ליהדות ארה"ב, ולכך זו הזדמנות מצוינת לנצל את ביקורו של שגריר ארה"ב בכדי להעביר את רגשי הערכה שיש לתושבי העיר למען תרומתם של אזרחי ארה"ב למען בית שמש המתחדשת", אמר ראש העיר.
 
ראש העיר מר משה אבוטבול הוסיף בדבריו שתי בקשות משגריר ארה"ב, באומרו שבשני דברים אלו הוא מהווה לפה לכלל תושבי העיר, האחד לפעול למען שחרורו של מר יונתן פולארד, והשני לדאוג לכך שממשלת ארצות הברית תיקח אחריות שאיראן לא תוכל להגשים את שאיפתה לייצר נשק גרעיני ולאיים על תושבי ישראל.
 
הרב שמואל איידנסון יו"ר קרן רמת בית שמש ומר יהודה ברזון יו"ר ועד הקרן, שניהם עולים מארה"ב שהשתקעו ברמת בית שמש, הציגו בפני השגריר את תוכניות 'קרן רמת בית שמש' להקמת פרויקטים ציבוריים וקהילתיים ברמב"ש, בהצביעם על הצרכים המיוחדים שיש לעולים מארה"ב המהווים מרכיב משמעותי באוכלוסיית רמב"ש, דבר שהביא להקמת הקרן בכדי להשלים את הפערים.
 
"העולים מארה"ב שהגיעו לרמב"ש התרגלו לרמת חיים שונה, והאתגר שלנו הוא לפעול להקל מעל העולים את שלבי הקליטה, ובמקביל להקים פרויקטים קהילתיים שיביאו לאיחוד לבבות בין כל חלקי הרמה", אמרו ראשי קרן רמת בית שמש.
 
מ"מ ראש העיר מר מאיר בלעיש הודה לשגריר ארה"ב על ביקורו, ואמר בדבריו כי בית שמש היא סמל של עיר מאוחדת, ולכך טוב שעורך ביקור בין כל שכונות העיר, בה יראה את היופי האמיתי של בית שמש.
 
סגן ראש העיר הרב שמואל גרינברג התייחס לכך שהעירייה שמה דגש מיוחד על ציבור העולים מארה"ב, ופעילויות רבות הנעשות מטעם אגפי העירייה נעשים בשפה האנגלית, למען ציבור העולים הגדול שמתגורר בעיר.
 
חבר מועצת העיר והממונה על תכנון ובניה הרב משה מונטג, הציג את מפת הפרויקטים לבניה בבית שמש, והדגיש את ההתעניינות הערה שיש בקרב יהודי ארה"ב לרכוש דירות בבית שמש.
 
שגריר ארה"ב מר דן שפירו הודה למברכיו, שיבח את ראש העיר מר משה אבוטבול על קבלת הפנים החמה והלבבית, בהדגישו כי בעיר מורכבת כמו בית שמש החמימות והלבביות היא אבן יסוד ליצירת גשרים וקשרים בין קהילות ובין אנשים. "בית שמש היא איננה עוד עיר, אלא היא מיקרו-קוסמוס של מדינת ישראל, כך שהאתגרים שעומדים בפני פרנסיה הם גדולים והם אכן עומדים בה בהצלחה רבה", אמר השגריר.
 
"כעיר שיש בה ריכוז גדול של תושבי ארה"ב", הוסיף השגריר, "אנו שומעים רבות על בית שמש, ואף שמחים לוודא כי אזרחי ארה"ב מרוצים מאוד ממגוריהם בבית שמש, ושמה הטוב יוצא לפניה".
 
עם תום מסכת הנאומים, הגיש האמן מר מאיר בראון מתנה לשגריר, יצירת אמנות עם מוטיבים של בית שמש מימי התנ"ך ועד עתה, מתנה מטעם 'בית האמנים - רמת בית שמש' המאגד את מיטב אמני רמב"ש שחלקם הגדול עולים מארה"ב.
 
את קבלת הפנים בסוכת ראש העיר, הנעימו בשיר ובשבחה, החזן הרב ערבליך והזמר אפרים מנדלסון, שניהם עולים מארה"ב שהשתקעו בבית שמש ואף הם חברים בבית האמנים.
 
עם תום קבלת הפנים יצא שגריר ארה"ב בהנחיית ראש העיר לסיור בשכונות העיר, כשהסיור נפתח במבנה החדש והמפואר של בית המדרש 'ממזרח שמש', שם השתתף השגריר בשיעור 'דף היומי' שנמסר במקום מדי יום לעשרות אנשי עמל ע"י הרב מרדכי בלויא. השגריר הביע התפעלותו בשומעו על סיום הש"ס שנערך במקום אך לפני חודש בהשתתפות כלל רבני העיר, ובירך את המשתתפים שיזכו לסיים את הש"ס גם במחזור הבא.
 
המשך הביקור נערך בפרוייקט בריאות אותו מקדמות תושבות בית שמש בסיוע שותפות 2000, בהשתתפות חבר מועצת העיר הממונה על הבריאות הרב ראובן כהן, וכן במפגש עם עולים מארה"ב, במבשלת הבירה 'שפירא' בבית שמש.
 
עם תום הביקור הודה ראש העיר מר משה אבוטבול לשגריר ארה"ב בישראל, והביע את תקוותו כי הידוק הקשרים בין בית שמש לשגרירות ארה"ב בישראל, יביא להקמת פרויקטים משותפים שיובילו חזון ותקווה לעיר העתיד של ישראל שנמצאת לקראת הכפלת גבולותיה.
 
ראש העיר הודה לכל אלו שסייעו להצלחת הביקור, בין מצד צוות עוזריו של שגריר ארה"ב, ובין מצד עיריית בית שמש ובראשם מר הרלי שטרק ממונה קשרי חוץ ודובר העירייה מר מתתיהו רוזנצוויג.