עיר מצטיינת:טקס חגיגי לרגל זכייתו של תושב העיר יונתן אלקריף בתואר "שף השנה"
פורסם באתר בתאריך: 16/12/2013

גרסה להדפסה
שלח לחבר


ראש העיר מר משה אבוטבול: חשיבות מיוחדת לזכייה המביאה כבוד ושם טוב לעיר

יונתן אלקריף שזכה במקום הראשון בתחרות בינלאומית לשפים צעירים והוכתר בתואר "שף השנה לשנת 2013".
 
התחרות נערכה בגני התערוכה בת"א בחסות איגוד השפים הישראלי ובה השתתפו כ-40 שפים מובילים מיוון, טורקיה, ירדן וישראל, שהתחרו ב"בישול ים תיכוני".
 
אלקריף למד בביה"ס ברנקו וייס, החל את דרכו באולמי שמש האלה בעיר, השתלם בתדמור ובמכללת השף, ורכש את ניסיונו כאשר עבד לצד השפים הגדולים ביותר במהלך עבודתו במלונות רמדה רנסנס ושרתון תל אביב. כיום משמש אלקריף כסו שף במשכן הכנסת.
 
בטקס סיפר אלקריף על חוויותיו בתחרות, על הקשיים, וכי השתתף בתחרות בעקבות פנייתו האישית של נשיא איגוד השפים שפנה אליו בהצעה להשתתף לאור המלצות רבות שהתקבלו על אלקריף, ותיאר את המנה שזיכתה אותו בתחרות: מניפת חזה מולארד מעושן ברוטב סלק אדום, פרות מקורמלים, אצבעות בטטה וסלט עלי מייקרו.
 
בנוסף לקטגוריית שף השנה המרכזית, התחרה אלקריף גם בקטגוריות נוספות שזיכו אותו בשלוש מדליות: בקטגוריית קינוח זכה במדליית זהב, ובקטגוריית מנה ראשונה ומנה עיקרית זכה במדליות כסף.
 
ראש העיר מר משה אבוטבול שיבח את אלקריף על זכייתו, ואמר כי הזכייה בתחרות חשובה ומביאה כבוד ושם טוב לעיר כולה ולמערכת החינוך המקומית המצמיחה פירות טובים כאלו.
 
בסיום הטקס, העניק ראש העיר ביחד עם מנכ"ל העירייה עו"ד מתי חותה, תעודת הוקרה וכן ספר "נשות השמש - מתכונים בטעם" שיצא לאור ע"י העירייה באמצעות רשת המתנ"סים ובו עשרות מתכונים אישיים/משפחתיים שנכתבו ע"י 31 נשים מדור החלוצים של בית שמש שעלו ממדינות שונות והביאו את מסורת משפחותיהן ותבשיליהן הייחודיים.
 
חוויה מרגשת הייתה כאשר יונתן אלקריף גילה בין דפי הספר את סבתו אביגיל זריהן מהמשפחות הוותיקות בעיר, ועל כך סיכם ראש משה אבוטבול באומרו כי אכן מתברר כי התפוח לא נופל רחוק מן העץ.
 
דובר העירייה מתי רוזנצוייג היוזם והמרכז את פעילות 'בית האמנים', בישר כי בקרוב יתקיימו סדנאות מיוחדות פתוחות לקהל הרחב ע"י יונתן אלקריף המשמש גם כחבר בכיר בבית האמנים.
 
הזוכה הנרגש עמוקות הודה לראש העיר ולכל מברכיו, בני משפחתו הצטרפו לדבריו והודו לראש העיר על הטקס המכובד שנערך לכבוד הזכייה הגדולה.